Досвід 2013 року | Николаев-Аэро

Україна, Миколаїв
050 399 82 88
050 393 18 75
info@nik-aero.com.ua

Досвід 2013 року

Posted | 0 comments

Несподіване масове нашестя шкідливих комах на культурні посіви АПК України влітку 2013 року змусило багато агрономів згадати про необхідність застосування авіації для боротьби зі шкідниками. Висота рослин кукурудзи і соняшнику, що досяг 2,5-3 м в період масового виходу лугового метелика і совки, не дозволила використати сучасні наземні обприскувачі з двометровою висотою штанги.

Заявки наших постійних замовників на планові авіаобробки полів стали доповнюватися позаплановими, а також заявками інших сільгосппідприємств. Уся сільгоспавіація України перейшла в режим “Швидкої допомоги”. За період нерівної двомісячної “битви” з гусеницею лугового метелика і інших шкідників, що зустрічаються нині по всій Україні, а не тільки на півдні, “крилаті помічники” обробили не більше 1 млн. га полів. І якщо врахувати, що частина з них оброблялася двічі, то “потужностей” вистачило, щоб обприскати з повітря не більше ніж 2% усіх орних земель в Україні. А це означає, що в інших випадках, де господарства потребували екстреної безконтактної обробки, зазнали кількісних і якісних втрат зернових і олійних культур, що підтверджується значною кількісттю заявок, що поступили, але не виконаних, як авіакомпанією “Миколаїв-аеро”, так і іншими авіакомпаніями України, що надають авіаційні послуги в сільському господарстві.

У бесідах з керівниками сільгосппідприємств, на питання, з якої причини вони не прибігають до послуг авіації, більшість з них, до здивування, не говорили про високу вартість послуг. В цілому, застосування авіації на сьогодні стало економічно доцільніше, ніж обробка сучасною “наземкою”. Головна причина, на їх думку, це ненадійність у своєчасному отриманні послуг, що може привести до набагато істотніших втрат. 2013 рік упевнено показав, що тільки комбіноване застосування наземної техніки і авіації дозволить уникнути значних втрат.

Грунтуючись на власних маркетингових дослідженнях, фахівці авіакомпанії “Миколаїв-Аеро”, діяльність якої повністю орієнтована на виконання авіаційно-хімічних робіт в сільському господарстві, розробили і застосовують методи, що дозволяють збільшити надійність своєчасного виконання обробок сільгоспкультур своїх замовників. Основна ідея цих методів полягає в наступному: замовник включає у свій план авіаційні обробки на посівах, гарантуючи певну кількість сільгоспплощ, навіть у разі можливості обробки наземною технікою, за винятком недоцільності обробки будь-яким методом, а сільгоспавіація гарантує повітряне судно на обробку в період масового попиту і першочерговість у разі потреби незапланованих надзвичайних ситуацій. Коли такий договір укладений заздалегідь, у авіакомпанії є можливість підготувати відповідну кількість повітряних суден, а у господарства – гарантовано отримати необхідну послугу своєчасно, при цьому умови оплати для таких замовників не міняються залежно від попиту на ринку впродовж усього сезону. Правильність такого підходу підтверджується тим, що число наших постійних замовників в 2014 році виросло. Сподіваюся, що надалі співпраця сільгоспвиробника з авіацією за принципом “може пронесе” зміниться надійним партнерством, продиктованим усвідомленою необхідністю застосовувати і отримувати авіаційно-хімічні послуги.

Post a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>